Filantropie

Pomáháme růst filantropii a filantropům uvnitř skupiny RSJ a v České republice.

Filantropický program nadace

Našimi strategickými partnery v oblasti filantropie jsou Nadace Via a Nadační fond Via Clarita. Rozvoji filantropie se věnují řadu let. Spolupracujeme na několika projektech, které podporujeme a spolutvoříme. Patří k nim magazín Umění darovat, filantropická ročenka či setkávání s filantropy a dárci. Jsme hlavním a zakládajícím partnerem vznikající nadační platformy.

Nadace Via

Nadace Via rozvíjí filantropii a komunitní život v Česku. Za více než 25 let podpořila 8 tisíc projektů v ČR a investovala přes 600 milionů korun do komunitních a filantropických iniciativ.

Umění darovatNadační fond Via Clarita

Posláním Nadačního fondu Via Clarita je podporovat, rozvíjet a kultivovat filantropii. Via Clarita pořádá vzdělávací akce, setkání pro filantropy a poskytuje filantropické poradenství.

Umění darovat

„Jsem přesvědčený, že většina angažovaných lidí má dárcovství v sobě. Každý může darovat podle svých možností, hodnota na účtu by neměla být jediným impulzem pro darování.“

Libor Winkler, RSJ

Zaměstnanecká kultura darování

Důležitou součástí firemní kultury skupiny RSJ je rozvoj filantropie a zaměstnanecká dobročinnost.

Jak u nás funguje dárcovství?

Dobročinnost je léta zakořeněná v DNA naší firmy. Chuť darovat část výdělku těm, kteří potřebují pomoc, u našich spolupracovníků z RSJ každoročně roste.

Zaměstnanci pravidelně věnují své peníze několika vybraným neziskovým organizacím. Ke každé darované koruně přidává společnost RSJ další tři.

Nadace RSJ představuje: Helppes

Centrum výcviku psů pro postižené podporujeme už 10 let v rámci firemního programu zaměstnanecké dobročinnosti.

„Kromě příspěvku, který dostáváme od zaměstnanců, si nejvíce vážíme podpory a pocitu, že na to nejsme sami a že jsou lidé, kterým není lhostejný osud ostatních.“

Jindra Landová, Parent Project

Podporované organizace

Líbí se vám činnost nadace a máte zájem o spolupráci?

Podporujeme projekty zaměřené na nadané děti, duševní zdraví dětí a mládeže a vzdělávání. Preferujeme dlouhodobou spolupráci.

možnosti podpory

Sledujte nás